İşletmeler için dijital pazarlama aslına bakarsanız zorlu bir süreç. Özellikle internetten çok anlamayan veya vakti olmayanlar için işin içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Fakat neyse ki, yine de imdadımıza internet koşuyor. İşte size bu yazıda hem işinize ait blogunuzda hem de işinize ait sosyal medyalarda yardımcı olabilecek birkaç araç tanıtacağız.

SEO Çalışmaları İçin;

Bu siteler size gerek işletmenize ait blogda gerek sosyal medyada kullanabileceğiniz kelimeleri önerir. Bu kelimelerin Google’da popülerliğini yüzdelerini gösterirken aynı zamanda kullanabileceğiniz kelimelerin nasıl performanslar göstereceğini de görebilirsiniz.

Sosyal Medya Siteleri

Yukarıdaki sitelerde içeriklerinizi planlayarak, istediğiniz zamanlarda paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Manageflitter ve Tweetdeck siteleri Twitter için paylaşım yapılmasına imkan verirken, bir kaç hesabı da aynı zamanda yönetebilme kolaylığını gösterir.

Mailing sitesidir. Mailing pazarlamayı bu siteden halledebilirsiniz.

Google Fonts ile tüm yazı fontlarını görüp oradan markanızın logosuyla alakalı font beğenebilirsiniz veya blogunuzun yazı tipine karar verebilirsiniz. Oradaki ‘Latin Extended’ seçeneğiyle Türkçe karakter desteğinin olup olmadığını da görebilirsiniz.

Bu sitede tüm renklerin PS kodları yazıyor. İçeriklerinizi Adobe Photoshop ile hazırlıyorsanız renk seçeneklerine buradan bakıp kodlarını copy-paste yaparak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz.

Etkinlik sitesi diyebiliriz. Bir ildeki gelecek zamanlarda yapılacak etkinlikleri görebilir, kendinizde etkinlik oluşturabilirsiniz. Bir etkinlik ile hedef kitlenizle buluşabilir yada başka bir etkinlikle ilgili hedef kitlenizi işletmenizi çekebilirsiniz.

about.me, sizin kendinizi anlatabileceğiniz bir sayfa. Girişimcilerin kendini tanıtması için güzel bir site.

Bu sitede hazırlayacak olduğunuz içerikler için temalara uygun müzikler bulabilirsiniz.

Bu siteyle yüksek video formatlarını küçültebilirsiniz. Böylece yüklemek istediğiniz siteler için istenilen formata ve boyuta getirebilirsiniz.

SlideShare, size slayt paylaşma şansını sunar. Linkedin gibi sitelerde bu slaytlara ulaşılabilme imkanını tanır.

Eğer influencer marketingden yararlanmak istiyorsanız, çalışacak olduğunuz influencerın takipçilerinin organik olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz.

Aslında dijital pazarlamada da sosyal medyada da çok uğraşmadan kaliteli içerikler paylaşabilirsiniz. Yukarıdaki bazı siteler ücretli fakat deneme opsiyonlarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz ücretli versiyonlarıyla da paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz.